Podsumowanie HAL 2013

Minęły już wakacje, ale wspomnienia obozowych przygód z pewnością jeszcze długo pozostaną w pomięci. Tymczasem przyszedł czas na krótkie podsumowanie tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej w Kaplinie.

Listę obozową, podobnie jak w roku ubiegłym, otwiera  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp. W dniach 31 maja – 9 czerwca gościły u nas 3 klasy kadetów na obozie szkoleniowym. Uczniowie klas wojskowych przechodzili w tym czasie szereg szkoleń, zajęć praktycznych, ćwiczeń kondycyjnych i sprawnościowych,  ale przede wszystkim dobrze się bawili na obozie.

Szerszą relację z wyjazdu znajdziecie na stronie szkoły, a więcej zdjęć w szkolnej galerii.

W lipcu w Kaplinie zdecydowanie królowała Wilda. W terminie 8-27.07 odbył się Obóz Hufca, w którym wzięło udział ponad 280 zuchów, harcerzy i instruktorów. Było to dość duże zgrupowanie, uczestniczyły w nim aż 4 z 5 szczepów + drużyny samodzielne.

Podczas obozu miało również miejsce wyjątkowe wydarzenie – Spotkanie Pokoleń z okazji jubileuszowego roku 100-lecia harcerstwa na Wildzie. Spotkanie odbyło się 13 lipca i w tym dniu do Kaplina przybyło dodatkowo ponad 160 gości – byłych instruktorów, harcerzy i działaczy hufca. Polana ogniskowa zapełniła się więc po brzegi. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.

Sezon obozowy w Kaplinie zakończył 2-tygodniowy turnus Szczepu Leśny Rój z Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. W dniach 1-15 sierpnia gościliśmy w naszej bazie ponad 70 osobową ekipę z Dolnego Śląska, ale nie tylko – w ramach zgrupowania w obozie wzięli udział również polscy harcerze z Irlandii.